Skip to content Skip to footer

Budowa drewnianych domów szkieletowych

Budowa drewnianych domów szkieletowych charakteryzuje się szybkim montażem. Wystarczy kilka miesięcy, a czasem tylko kilka tygodni, żeby taki budynek powstał. Czy warto? Z pewnością warto zapoznać się z tą technologią i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Dobre rozwiązanie

Budownictwo drewniane jest przyszłością ze względu na swoje walory ekologiczne. Coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań. Mowa tutaj między innymi o fotowoltaice, dzięki której pozyskujemy energię elektryczną z promieni słonecznych. Wybudowanie energooszczędnego budynku jest nieco droższe, ale użytkowanie takiego obiektu – zdecydowanie tańsze. Wniosek jest taki, że warto inwestować w takie rozwiązania, nie tylko ze względu na środowisko, ale również na ekonomię.

W kierunku rozwoju

Technologia budownictwa w szkielecie drewnianym nie jest w Polsce tak popularna jak w niektórych krajach. Dotarła do nas z opóźnieniem, jednak z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Inwestorzy częściej decydują się na budynki prefabrykowane, które mają konstrukcję szkieletową, a ich elementy powstają w fabryce.

Bez pozwolenia

Niekwestionowanym motorem do rozpowszechniania budownictwa prefabrykowanego w szkielecie drewnianym jest zmiana w prawie budowlanym. Dotyczy ona zwiększenia metrażu obiektu budowanego bez pozwolenia z 35 m2 na 70 m2. Do postawienia takiego budynku konieczne jest tylko zgłoszenie. Nie trzeba brać udziału w skomplikowanym i czasochłonnym procesie uzyskania pozwolenia na budowę. Taki metraż to już całkiem sporo miejsca do życia, zważając na to, że widoczna jest tendencja budowania mniejszych domów.

Nowy rozdział w Grupie Burkietowicz

Grupa Burkietowicz zajmuje się produkcją prefabrykowanych konstrukcji drewnianych. Zapewniamy kompleksową obsługę – od doradztwa, przez projektowanie, produkcję, transport, aż po montaż. Z naszym doświadczeniem i profesjonalizmem, budowa drewnianych domów szkieletowych przebiegnie bezproblemowo. Już niebawem rozpocznie się produkcja na jeszcze większą skalę. Aktualnie powstaje Fabryka Domów Szkieletowych – nowy rozdział w historii Grupy Burkietowicz. To ponad 1800m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej. Dodatkowo przy fabryce powstanie budynek w technologii szkieletowej z biurami i pomieszczeniami socjalnymi.

Krok w przyszłość

Sercem fabryki będzie nowoczesna linia produkcyjna firmy Weinmann – światowego lidera i dostawcy technologii w dziedzinie prefabrykacji i obróbki drewna. Pozwala ona na prefabrykację konstrukcji szkieletowych (ścian, stropów itp.), montaż izolacji wewnętrznej, instalacji elektrycznej oraz obustronne poszycie szkieletu. Planowana wydajność fabryki to 24 000m2 gotowych konstrukcji rocznie przy pracy 5-osobowego zespołu produkcyjnego, pracującego na 1 zmianę. W planach jest automatyzacja procesu mocowania poszycia do konstrukcji oraz automatycznej obróbki wykończeniowo – otworowej, dzięki zainstalowaniu wielofunkcyjnego mostu CNC. Kolejnym planowanym etapem jest instalacja automatycznego magazynu do przechowywania gotowych konstrukcji.

Zostaw komentarz