Skip to content Skip to footer
PRODUKTY

Więźba prefabrykowana

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Więźba prefabrykowana

Oferowana przez nas więźba tradycyjna prefabrykowana odpowiada na potrzeby różnych rodzajów budownictwa:

Icon

Mieszkaniowe jednorodzinne

Icon

Mieszkaniowe wielorodzinne

Icon

Przemysłowego

Icon

Rolniczego

Icon

Użyteczności publicznej

Icon

Szkieletowego

Wytwarzana jest z drewna sosnowego i świerkowego. W procesie produkcyjnym stosujemy drewno konstrukcyjne o klasie wytrzymałości C24 i C24M, drewno konstrukcyjne lite łączone na złącza klinowe w klasie C24, drewno lite klejone warstwowo w klasie C24 oraz drewno klejone warstwowo w klasie GL24. 

doswiadczenie_doradzctwo

PROJEKTOWANIE
„SZYTE NA MIARĘ”

Bezpieczny i ekonomiczny projekt

Projekty prefabrykowanej więźby dachowej powstają w naszym biurze projektowym, gdzie doświadczona i wykwalifikowana kadra dba o to, by dobrać najlepsze rozwiązania dla danego dachu. Profesjonalny projekt więźby przygotowywany jest w programie firmy Dietrich’s, który pozwala uzyskać bardzo wysoki stopień wstępnego przygotowania elementów konstrukcyjnych.

Ciesielstwo najwyższej klasy

Prefabrykowana więźba tradycyjna łączy wszystkie atuty kunsztu pracy cieśli z zaletami prefabrykacji, czyli precyzji i szybkości obróbki drewna.

Po docięciu wszystkich elementów więźby dachowej na długości, wykonywane są odpowiednie złącza ciesielskie, a każdy element jest numerowany, co znacząco optymalizuje i ułatwia pracę oraz przyspiesza montaż na budowie.

Wszystkie elementy więźby prefabrykowanej są docinane z ogromną dokładnością, co umożliwia zaawansowane technologicznie centrum ciesielskie Hundegger K2i. Nowoczesny park maszynowy pozwala na uzyskanie produktu najwyższej klasy, a precyzja, trwałość i wytrzymałość połączeń ciesielskich w konstrukcjach prefabrykowanych jest nieporównywalna do tej, jaką można uzyskać na placu budowy. 

Wyprodukowana więźba transportowana jest na plac budowy w postaci gotowych do złożenia, ponumerowanych elementów. Dzięki temu montaz przebiega zdecydowanie szybciej, co optymalizuje czas pracy i zmniejsza nakłady finansowe. 

ciesielstwo_najwyzszej_klasy

Znamy się na drewnie
i jego obróbce

Więźba tradycyjna prefabrykowana - oszczędność środków, czasu i pracy

  • optymalne wykorzystanie materiału
  • precyzja połączeń ciesielskich niemożliwa do osiągnięcia na placu budowy
  • zróżnicowane możliwości obróbki
  • możliwość zaimpregnowania przeciw grzybom, pleśniom, owadom
  • czysty, łatwy i szybki montaż na budowie na podstawie dołączonego schematu
  • niższa cena realizacji inwestycji, skrócenie czasu budowy
  • projekt więźby prefabrykowanej przygotowany przez własne biuro projektowe
  • doskonała estetyka i trwałość konstrukcji

Oprócz aspektów takich jak szybki czas realizacji inwestycji, dokładność i precyzja przygotowanych elementów więźba tradycyjna prefabrykowana jest też produktem doskonale odpowiadającym na oczekiwania inwestorów o proekologicznym nastawieniu. Drewno jest materiałem całkowicie biodegradowalnym, zaś sam proces produkcyjny pozostawia znacznie mniejszy ślad węglowy niż beton.