Skip to content Skip to footer
PRODUKTY

Prefabrykowane wiązary dachowe

jakość na lata

Wiązary dachowe

Jesteśmy liderem w produkcji wiązarów dachowych łączonych na płytki wielokolcowe w technologii Mitek®. Gotowe wiązary dachowe, które oferujemy opowiadają na potrzeby równych rodzajów budownictwa:

Icon

Mieszkaniowe jednorodzinne

Icon

Mieszkaniowe wielorodzinne

Icon

Przemysłowego

Icon

Rolniczego

Icon

Usługowego

Icon

Szkieletowego

W bogatym dorobku firmy znajdują się nie tylko standardowe dachy: dwuspadowe czy wielospadowe, ale również dachy płaskie, łukowe, z poddaszem użytkowym,  typu bungalow, attykowe i wiele innych. Doskonałe parametry połączone z atrakcyjną ceną gotowych wiązarów dachowych drewnianych sprawiają, że jest to produkt, który pod wieloma względami deklasuje konstrukcje ze stali i betonu.

doswiadczenie_doradzctwo

Od pierwszego
do ostatniego kroku

Wsparcie i fachowe doradztwo

Bogate doświadczenie w obróbce drewna oraz pozycja lidera na rynku prefabrykowanych wiązarów dachowych pozwala nam na realizację kompleksowej usługi, której podstawą jest dobór odpowiednich rozwiązań i zaprojektowanie konstrukcji dachowej optymalnej pod względem bezpieczeństwa i ekonomii.

Własne biuro projektowe i doświadczeni konstruktorzy to gwarancja dobrego produktu na budowie. Usługę realizujemy kompleksowo, dostarczając na budowę projekt montażowy, zestaw wiązarów oraz akcesoria montażowe.

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Jako podstawowe elementy nośne konstrukcji dachu, które przenoszą obciążenia na ściany i inne podpory, wiązary muszą spełniać rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z naturalnym surowcem doskonale wiemy, jakiej obróbce musi zostać on poddany, aby produkt finalny – gotowe wiązary dachowe – spełnił oczekiwania inwestorów niezależnie od stopnia skomplikowania konstrukcji.

Nasze wiązary powstają z najwyższej jakości drewna, sortowanego wytrzymałościowo metodą mechaniczną oraz wizualną, suszonego komorowo do optymalnego poziomu wilgotności 18% (+/-2%) oraz struganego czterostronnie. Tak przygotowany materiał pozwala zachować dużą precyzję prefabrykacji wiązarów. Ponadto, w zależności od przeznaczenia wiązarów dachowych, wykonujemy różne rodzaje impregnacji: preparatem AXIL (przeciwko grzybom, pleśniom i owadom) oraz FOBOS M4 (zabezpieczenie przeciwogniowe). Do produkcji elementów kratowych wykorzystujemy złącza wielokolcowe firmy Mitek, które są najnowocześniejszym sposobem łączenia konstrukcji drewnianych.

Konstrukcję realizujemy w oparciu o dokumentację warsztatową generowaną z programu Pamir. Sama produkcja odbywa się przy użyciu specjalistycznych pił numerycznie sterowanych (cięcie elementów wiązara) oraz pras stołowych MARK1 oraz MARK3 firmy Mitek® o nacisku 23-50 ton (łączenie drewna z płytką wielokolcową). Tego typu połączeń (drewno – płytka kolczasta) nie da się wykonać samodzielnie za pomocą narzędzi ręcznych – są wyłącznie do wykonania w zakładach prefabrykacji.

Przygotowane w zakładzie prefabrykacji wiązary są następnie transportowane i montowane na budowie. Montaż w zależności od wielkości budowy trwa od jednego do kilku dni. Do zmontowania wiązarów wystarczy krótki okres dobrej pogody, także w okresie zimowym. Dzięki szybkiemu i „czystemu” montażowi wiązarów unikamy również bałaganu na budowie.

doswiadczenie

ZNAMY SIĘ NA DREWNIE I JEGO OBRÓBCE

wiazary

Gotowe wiązary dachowe – sposób na niższą cenę inwestycji

  • łatwość obróbki
  • wytrzymałość i trwałość zgodna z normami PN-EN 14250:2011, PN-EN 1995
  • brak rozbieżności w wymiarach tarcicy
  • możliwość wyeliminowania słupów podporowych na poddaszach
  • możliwość odchudzenia fundamentów oraz zredukowania ilości ścian nośnych wewnątrz budynku
  • eliminacja ciężkiego i drogiego stropu betonowego
  • produkcja w sprawdzonych warunkach przez wykwalifikowanych pracowników na podstawie wytycznych z własnego biura projektowego
  • błyskawiczny i bardzo precyzyjny montaż (na plac budowy konstrukcja dostarczana jest wraz z projektem, zestawem wiązarów i okuć montażowych)
  • biodegradowalność i niski ślad węglowy
  • możliwość zabezpieczenia przeciwko grzybom, pleśniom i owadom oraz przeciwogniowego

Oprócz aspektów takich jak szybki czas realizacji inwestycji, wszechstronność zastosowania, łatwa obróbka czy atrakcyjna cena,  wiązary dachowe są też produktem doskonale odpowiadającym na oczekiwania inwestorów o proekologicznym nastawieniu. Drewno jest materiałem całkowicie biodegradowalnym, zaś sam proces produkcyjny pozostawia znacznie mniejszy ślad węglowy niż beton.