Interesujące rozmowy, inspirujące pomysły i świeże spojrzenie na otaczający świat – OSSA. Ależ to było wartościowe Ogólnopolskie Spotkanie Studentek i Studentów Architektury, w którym Grupa Burkietowicz miała zaszczyt wziąć udział.
Wiedza i pasja
Ogólnopolskie Spotkanie Studentek i Studentów Architektury, którego sponsorem głównym jest nasza Organizacja, dało nam poczucie, że pokolenie architektów i architektek, którzy za chwilę trafią na rynek pracy ma do zaoferowania olbrzymią wiedzę i pasję. W dużej mierze, ich działania są ukierunkowane na ekologiczne podejście do życia i wykorzystywanie drewna jako surowca w zrównoważonym budownictwie.
O inicjatywie
OSSA to inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, którą organizują studenci dla studentów. Już od 1997 roku warsztaty wpływają na kształtowanie nowych pokoleń architektów i architektek. Społeczność OSSY skupia wokół siebie zaangażowanych studentów i studentki oraz architektów i architektki z Polski i zagranicy, których pragnieniem jest poszerzanie horyzontów i nabycie doświadczenia zawodowego. Założenie OSSA jest rezultatem sytuacji studentów i studentek naszego kraju, która nie zawsze pozwala na pełne wykorzystanie możliwości tkwiących w młodych ludziach. Podczas tych spotkań niezwykle wartościowa jest wzajemna wymiana doświadczeń, a także zawieranie nowych znajomości.
Prezentacja naszej Organizacji
Podczas spotkania Grupa Burkietowicz – jako główny sponsor, miała możliwość prezentacji. Dominika Witek – Mobilny Opiekun Klienta Biznesowego – zadbała o przedstawienie nas z jak najlepszej strony. Opowiedziała o naszej historii, nowoczesnym parku maszynowym, technologiach i produktach, które znajdują się w ofercie. Studenci i studentki mieli okazję wziąć udział w trzech quizach z nagrodami. Wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Ponadto przygotowaliśmy stoisko, na którym odpowiadaliśmy na wiele ciekawych pytań.
Drewno w budownictwie
Podczas licznych rozmów ze studentami i studentkami, dowiedzieliśmy się, że na kierunkach architektonicznych, zmienił się trend i coraz więcej mówi się o wykorzystywaniu drewna zamiast betonu i stali. Bardziej kompletna jest również wiedza studentów i studentek o tym surowcu i przewagach wynikających z jego wykorzystania. Konstrukcje drewniane są stabilne i trwałe. Coraz częściej architekci i architektki decydują się również na projektowanie budynków wykonanych z drewna.
Konkurs – Design Wood Challenge
Niewątpliwie ważnym aspektem tego spotkania była dla nas możliwość wypromowania konkursu DESIGN WOOD CHALLENGE Powrót do korzeni. Jego organizatorem jest Grupa Burkietowicz. Konkurs jest skierowany właśnie do studentów architektury. Opowiadaliśmy czego dotyczy i zachęcaliśmy do wzięcia udziału. Celem tej inicjatywy jest zaprojektowanie obiektu małej architektury przeznaczonej do integracji społecznej seniorów, którzy w czasie pandemii najbardziej odczuli zachwianie relacji i kontaktów społecznych.
Zero waste
Podczas wydarzenia poznaliśmy też podejście obecnych na wydarzeniu studentów i studentek do ekologii. Spotkanie było w dużej mierze zorganizowane w duchu zero waste. Dzbanki filtrujące – zamiast plastikowych butelek, szklane naczynia, drewniane sztućce i wegetariańskie jedzenie. Widać, że ekologia jest dla tych osób niezwykle ważna. Warto również wspomnieć o tym, że nie było tradycyjnych ulotek – zamiast nich przygotowano kody QR.