Skip to content Skip to footer

Forum Dewelopera – kluczowe trendy i wyzwania w branży deweloperskiej

Forum Dewelopera, to konferencja skierowana głównie dla małych i średnich deweloperów. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niej po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Ciekawe i bardzo dobrze tematycznie dobrane prelekcje dotyczące m.in. zjawisk i trendów na rynku kredytów mieszkaniowych. To tylko przykład jednego z szerzej omawianych tematów. Ponadto angażujący panel dyskusyjny o budowaniu w czasie kryzysu. Przemiła atmosfera i długie rozmowy w kuluarach o wyzwaniach z jakimi aktualnie mierzy się środowisko deweloperów.

Interesujące tematy – wymiana doświadczeń i innowacje w deweloperce

Forum Dewelopera to wydarzenie, podczas którego uczestnicy dzielili się wiedzą opartą na praktyce. W trakcie spotkania odbyło się pięć prelekcji oraz panel dyskusyjny, którego tematem było ,,Budowanie w czasie kryzysu i rozwiązania na trudne deweloperskie czasy“. Adrian Hołub z firmy Geodetic z branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, świadczącej usługi inżynieryjne i doradcze, poprowadził pierwszą prelekcję. Opowiedział o błędach projektów architektonicznych w odniesieniu do strat w procesie inwestycyjnym. Ewelina Dziąg poszerzyła naszą wiedzę na temat nowych pomysłów ustawodawcy na planowanie przestrzennie w tematyce uwolnienia gruntów.

Przewidywanie rynku i radzenie sobie z niepewnością

Kolejny, niezwykle istotny temat poruszył prof. dr. hab. Waldemar Rogowski. Jego prelekcja dotyczyła obecnych zjawisk i trendów na rynku kredytów mieszkaniowych. ,,Budowanie na wynajem alternatywą dla deweloperów. Czego oczekują klienci i co projektować? Jak wygląda portret najemcy roku 2022” to natomiast temat, który rozwinęła i wyjaśniła Karolina Klimaszewska. Ponadto niezwykle wartościowa była prezentacja Jacka Walkiewicza na temat sposobów na radzenie sobie z wszechobecną niepewnością. Cenne wskazówki jak nie bać się podejmowania ryzyka, a także jak radzić sobie z towarzyszącym temu stresem. Prelegent zapewniał słuchaczy, że nie należy się bać, ponieważ i tak nie mamy wpływu na to, co się wydarzy. Warto ryzykować.

Wzmacnianie relacji branżowych – spotkania biznesowe i innowacje w prefabrykacji

Podczas konferencji była możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z osobami z branży deweloperskiej oraz zapoznania ich z naszą ofertą prefabrykowanych ścian drewnianych do budownictwa szkieletowego. Ponadto przedstawiliśmy ofertę z zakresu konstrukcji drewnianych, jakimi są wiązary prefabrykowane i więźba tradycyjna prefabrykowana. Spotkania Forum Dewelopera są kierowane dla branży deweloperskiej, której zależy na bezpieczeństwie i świadomym budowaniu wizerunku odpowiedzialnego dewelopera.

https://www.linkedin.com/posts/grupa-burkietowicz_mistrzowiewdrewnie-grupaburkietowicz-forumdewelopera-activity-6986210758950817793-9dqJ?utm_source=share&utm_medium=member_desktop