Skip to content Skip to footer

Nowy zakład produkcyjny Grupy Burkietowicz

Nowy zakład produkcyjny, którego budowa właśnie ruszyła, powstanie w Gorzycach Małych. Jego uruchomienie przewidujemy na początek 2023 roku. Ta inwestycja to kolejny ważny i duży krok w rozwoju Grupy Burkietowicz. W nowoczesnym, pełni zautomatyzowanym zakładzie produkować będziemy elementy ścian i moduły na potrzeby rozwijającego się w  Polsce i na świecie budownictwa szkieletowego.

Inwestycja zero waste

Grupa Burkietowicz od ponad 125 lat działa i z powodzeniem rozwija się w  zakresie przetwórstwa drewna i jego wykorzystania w budownictwie. W strategii Grupy konsekwentnie realizowane są nowe koncepcje rynkowe i wychodzenie naprzeciw wyzwaniom oraz potrzebom rynku. Podstawę decyzji inwestycyjnej stanowiło podejście zero waste, automatyzacja produkcji i przeniesienie jakości budownictwa ze standardu placu budowy na przemysłowy standard produkcyjny wraz z widocznymi trendami na rynku.

Szczegółowy harmonogram prac

  1. Kamień węgielny – wrzesień 2022 r.
  2. Rozpoczęcie prac – wrzesień 2022 r.
  3. Zakończenie prac – styczeń 2023 r.
  4. Uruchomienie zakładu – styczeń 2023 r.

Budownictwo w szkielecie drewnianym

Już teraz trwają intensywne działania w zakresie pozyskiwania i nawiązywania współpracy z partnerami, którzy budują w szkielecie drewnianym. Ten segment rynku bardzo dynamicznie się rozwija. Prognozy europejskie wskazują nawet, że docelowo w ciągu 30 lat będzie stanowić może około 50% rynku budownictwa mieszkaniowego. Nie ma zatem innej drogi dla Grupy Burkietowicz. Musimy zbudować sobie tę perspektywę przyszłości już teraz i konsekwentnie realizować założenia swojej strategii.

Ponadto w DNA Grupy Burkietowicz silnym elementem jest podejście zero waste i ekonomii cyrkularnej, a budownictwo szkieletowe znakomicie się w nią wpisuje. Konsekwentnie podążamy drogą rozwoju ukierunkowaną na jakość i odejście od prostych produktów na rzecz systemów i rozwiązań w produktach. Jest to strategia technologicznej ucieczki do przodu. Potwierdza to droga od stolarni, poprzez tartak do wiązarów, a teraz pójście w kierunku zaopatrzenia budownictwa w technologię domów szkieletowych.

Realizacja

W pierwszym etapie powstanie hala produkcyjna o powierzchni blisko 2000m² z częścią socjalną. Forma architektoniczna obiektu jest prosta, zaprojektowana na planie prostokątów. Budowa wykonana zostanie częściowo w konstrukcji stalowej oraz częściowo w konstrukcji drewnianej, obudowanej płytą warstwową. Pomieszczenie hali doświetlone zostanie poprzez duże przeszklenia w elewacji północnej oraz świetliki dachowe.

W kolejnych etapach powstawać będzie budynek biurowy w technologii szkieletowej, na który obecnie trwa ogólnopolski zamknięty konkurs architektoniczny. Na końcu 2022 roku wyłonimy zwycięzcę konkursu. Nagrodzony projekt zostanie opracowany w wersji docelowej na potrzeby ubiegania się o pozwolenie na budowę. Grupa Burkietowicz zamierza wybudować budynek biurowy w technologii szkieletu drewnianego i oczywiście wyprodukować go na własne potrzeby w nowo powstającej hali. Ten pomysł to inspirujący i ważny krok w rozwoju naszej firmy.

Nowy zakład produkcyjny będzie ważnym elementem i manifestacją strategii oraz możliwości projektowo – technicznych, a także przewag jakie daje drewno w budownictwie. Budynek jako element marketingu Grupy Burkietowicz i centrum integracji środowiska ludzi tworzących w drewnie. Ma być domem i centrum wiedzy, rozwoju, edukacji. Ponadto promocji oraz integracji społeczności budującej z drewna i wykorzystującej drewno w budownictwie.

Nowe szanse na rozwój

Nowy zakład produkcyjny to nowe produkty, maszyny i technologie, ale też nowe miejsca pracy. Ponadto to szansa na rozwój i zatrudnienie dla mieszkańców Odolanowa i pobliskich aglomeracji. Przyciągamy i zatrudniamy fachowców. Szukamy ludzi nastawionych na rozwój osobisty i otoczenia. Osób empatycznych, uważnych na siebie i innych, a także odpowiedzialnych, bo sami tacy jesteśmy.

Powstająca hala produkcyjna w Gorzycach Małych i budynek socjalny w technologii szkieletowej to dla nas duma i wizytówka. To pomieszczenia, budynki, które już niedługo wypełnimy swoją obecnością, pracą, pomysłami, rozmowami, uśmiechem. Aż chce się powiedzieć – Grupa Burkietowicz to nie tylko firma, a społeczność,  jakość i wartość,  którą budujemy każdego dnia.