Skip to content Skip to footer

Rozwój w drewnie

Na rynku nieruchomości można zauważyć coraz większe zainteresowanie technologiami budowlanymi wykorzystującymi drewno. Poszukujemy rozwiązań przyjaznych środowisku, ale także ekonomicznie konkurencyjnych. Prefabrykacja opłaca się zarówno w wymiarze ekonomicznym jak i środowiskowym. Rozwój w drewnie to właściwa droga dla nas i naszych partnerów.

Prefabrykacja

Nie jest tajemnicą, że powtarzalność wpływa na lepszą jakość produktu. Prefabrykacja nie jest nowością. Mamy z nią do czynienia od czasu, kiedy tylko budownictwo zostało uprzemysłowione. W rozwoju prefabrykacji nie bez znaczenia są inicjatywy rządowe, takie jak te, które wprowadza Ministerstwo Klimatu. Celem takich działań jest zapewnienie warunków prawnych do popularyzacji technologii opartych na drewnie.

Trwałość budynku

Przez lata w ludziach była niepewność dotycząca budynków w szkielecie drewnianym. Inwestorzy obawiali się przede wszystkim tego, czy drewno będzie tak trwałe jak mury oraz tego, czy nie będzie zwiększało ryzyka pożarowego. Współczesne rozwiązania rozwiewają wszelkie wątpliwości. Badania z zakresu fizyki budowli, zapewniają, że trwałość budynku w szkielecie drewnianym, jest równa trwałości budynku murowanego. Firmy, które zajmują się takimi rozwiązaniami posiadają ogromną wiedzę, którą cały czas poszerzają.

Profesjonalizm

Jeśli chodzi o zagrożenie pożarem, to trzeba mieć świadomość, że każdy niewłaściwie wykonany budynek może ulec zapaleniu. Oczywiste jest, że drewno zawsze pozostanie palnym materiałem. Jednak kluczową rolę w kwestii klasy odporności ogniowej odgrywają grubość, jakość i sposób wbudowania okładziny. Stosowanie tych płyt jest spełnieniem wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, chronią one drewno przed degradacją termiczną.

Rozwój w drewnie

Nie bez znaczenia dla jakości budynków są również nowoczesne zakłady produkcyjne, które zapewniają wykonanie produktu z najwyższą precyzją. Grupa Burkietowicz jest w trakcie budowy hali przeznaczonej do produkcji ścian szkieletowych. Na budowie zostały ukończone roboty ziemne i fundamentowe oraz zamontowano konstrukcję stalową w 95%. Obudowa ścienna hali z płyt warstwowych jest ukończona w 50%, a pokrycie dachu jest wykonane w 40%. Trwają prace przy montażu naświetli dachowych oraz montowana jest stolarka bramowa. Zakończone zostały też roboty związane z utwardzeniami dróg oraz placu manewrowego. Ponadto wykonano docelowy zjazd z drogi wojewódzkiej nr 445. Jesteśmy coraz bliżej celu, już niedługo na hali produkcyjnej będziemy realizować pierwsze zlecenia.  W nowej hali będą powstawały elementy do budowy domów drewnianych szkieletowych – ściany i wiązary.

https://burkietowicz.pl/sciany-szkieletowe/

https://burkietowicz.pl/gotowe-wiazary-dachowe/

Zostaw komentarz