Skip to content Skip to footer

Nowe spojrzenie

Odpowiedzialność za środowisko staje się kluczowa w branży budowlanej. Konieczne jest nowe spojrzenie na wyzwania spowodowane wzrostem cen surowców oraz większą świadomością inwestorów.

Z ekologią

Grupa Burkietowicz oferuje nowoczesne rozwiązania, które wpływają na minimalizowanie szkód środowiskowych. Nowoczesne prefabrykaty, które wykonujemy z drewna są rozwiązaniem proekologicznym wpływającym na redukcję śladu węglowego. Grupa Burkietowicz ceni sobie jakość, bezpieczeństwo, innowacyjność i ekologiczne podejście do procesu budowy. Zdaje sobie sprawę, że niezbędne jest nowe spojrzenie na budownictwo, które spełni oczekiwania świadomych inwestorów.

Z prefabrykacją

Zaletą prefabrykacji jest możliwość szczegółowego zaplanowania całego procesu budowy, a także całego cyklu życia budynku. Nie bez znaczenia jest pełna kontrola kosztów i użytych zasobów. Ponadto klienci chwalą sobie krótki czas wznoszenia budynku oraz brak zależności od warunków pogodowych. Ponadto dużą zaletą jest lepsza jakość elementów budynku, ponieważ są wykonywane w kontrolowanych warunkach oraz znacznie mniejsza ilość odpadów budowlanych. Grupa Burkietowicz inwestuje w rozwój produkcji prefabrykowanych drewnianych ścian szkieletowych poprzez wybudowanie nowej hali produkcyjnej.

Z nadzieją

Niestety nadal większość domów w Polsce powstaje w technologii murowanej. Jednak patrzymy z nadzieją w przyszłość, ponieważ już teraz wiadomo, że taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Coraz więcej osób widzi, że inne metody budowania często o wiele lepiej odpowiadają na aktualne potrzeby. Niestety za brak popularności metod alternatywnych odpowiada cały czas brak wiedzy wśród inwestorów. Typowy dom jest wznoszony przez około dwa sezony lub wiele dłużej. Natomiast do drewnianego domu prefabrykowanego można się wprowadzić nawet w ciągu kilku tygodni. W fabrykach mogą powstawać nawet całe niemal gotowe ściany, dzięki czemu na budowie zostaje tylko złożenie wszystkiego w całość. W budownictwie prefabrykowanym można z łatwością wyeliminować mostki cieplne. Jest to możliwe również w budownictwie tradycyjnym, ale trudniej to osiągnąć i koszty takich działań są wyższe.

Z precyzją

Na pierwszy rzut oka, nieobeznanym inwestorom, może się wydawać, że budowa tradycyjna jest tańsza. Wynika to z porównywania tylko kosztów postawienia samego stanu surowego. Nie biorą pod uwagę elementów często niedoszacowanych, jakimi są termoizolacja, prace instalacyjne i wykończeniowe. W technologii prefabrykowanej można te wydatki ustalić w precyzyjny sposób jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Drewniane domy szkieletowe to najbardziej popularna alternatywa dla domów murowanych. Każdy producent posiada własne technologie. Warto zapoznać się z nimi i znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Niekwestionowaną zaletą drewnianych domów szkieletowych jest dobra izolacyjność przy zachowaniu umiarkowanej grubości ścian. Ponadto mogą powstawać cały rok – zima czy kiepska pogoda nie są ograniczeniem.

Zostaw komentarz