Skip to content Skip to footer

Budowa domu szkieletowego w Odolanowie

Budownictwo szkieletowe, które w Ameryce Północnej czy Skandynawii znane jest od dawna, w naszym kraju właśnie teraz bardzo zyskuje na popularności. Sprzyja temu coraz większa mobilność ludzi. Stopniowo odchodzi się od tendencji, aby budować domy murowane dla kilku pokoleń. Występują także trudności z dostępnością ekip budowlanych. Nic dziwnego, że z roku na rok budowa domu szkieletowego staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Również nasze portfolio poszerzyło się w ostatnim czasie o kolejny dom szkieletowy, zbudowany w Odolanowie.  

Technologia przyszłości

Zwiększająca się popularność budownictwa szkieletowego nie powinna dziwić, bo technologia ta pozwala na obniżenie kosztu inwestycji i skrócenie czasu jej realizacji – a to wszystko bez kompromisów na rzecz parametrów technicznych. Właśnie te argumenty skłoniły inwestora z Odolanowa, aby zbudować dom szkieletowy zamiast tradycyjnego – murowanego. Zadanie to w całości powierzył nam. 

Ściany szkieletowe – Burkietowicz

 

dom szkieletowy

Dom w szkielecie drewnianym

W efekcie powstał parterowy dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej ponad 110 m². Latem powiększa się o przestronny, liczący 13,26 m² taras. Mieszkańcy mają do dyspozycji salon z kuchnią, trzy sypialnie i dwie łazienki. W domu znajdują się liczne pomieszczenia dodatkowe, które ułatwiają przechowywanie różnych przedmiotów i sprzętów – jak wiatrołap, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze czy poddasze nieużytkowe.

 

Zalety prefabrykacji

Kluczowe, konstrukcyjne elementy budynku, takie jak ściany nośne zaprojektowane w technologii lekkiego szkieletu drewnianego i dach kopertowy z wiązarów kratowych w systemie Mitek powstały w fabryce, skąd następnie przetransportowano je na miejsce docelowe. Dzięki temu jedyne prace mokre związane z realizacją inwestycji dotyczyły budowy płyty fundamentowej pod całą konstrukcję. Ściany budynku wykonaliśmy w systemie półpełnym, czyli bez płyty gipsowo-kartonowej wewnątrz, którą zamocowaliśmy na sucho na budowie. Na ścianach podparliśmy i zamontowaliśmy dach. 

Gotowe wiązary dachowe – Burkietowicz

Więźba prefabrykowana – Burkietowicz

 

Energooszczędny i nowoczesny

Ogromny nacisk na odpowiednią izolację budynku sprawił, że dom szkieletowy zbudowany w Odolanowie jest obiektem energooszczędnym, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Warto też podkreślić jego estetykę i nowoczesny charakter. Dach wykończyliśmy dachówką ceramiczną w kolorze grafitowym, która kontrastuje z jasnym odcieniem tynku. Stylowy rys budynkowi nadaje ponadto stolarka okienna PCV w odcieniu zbliżonym do pokrycia dachowego.

 

Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda budowa domu szkieletowego? Koniecznie zobacz ten film: 

Budowa domu jednorodzinnego w technologii szkieletowej – YouTube

Leave a comment