Skip to content Skip to footer

Prefabrykowane konstrukcje drewniane – rewolucja w Budownictwie

Dlaczego warto sięgać po prefabrykowane konstrukcje drewniane? Odpowiedź jest prosta: są one nowoczesnym rozwiązaniem, które przynosi wiele korzyści zarówno inwestorom, jak i wykonawcom. Prefabrykaty drewniane są produkowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, co gwarantuje wysoką jakość i dokładność wykonania. Dzięki temu, elementy są gotowe do szybkiego montażu na miejscu budowy, co znacząco skraca czas potrzebny na wznoszenie konstrukcji.

Przemysłowa produkcja prefabrykatów drewnianych pozwala również na uniknięcie wielu problemów związanych z warunkami atmosferycznymi, które często opóźniają prace budowlane. W fabryce można produkować konstrukcje przez cały rok, niezależnie od pogody, co jest szczególnie ważne w klimatach o zmiennych warunkach pogodowych. Ponadto, dokładność prefabrykacji oznacza, że wszystkie elementy są wykonywane z precyzją, co przekłada się na lepszą jakość budowli i większą efektywność energetyczną.

W przypadku prefabrykatów drewnianych, ogranicza się również ilość odpadów produkowanych na miejscu budowy, co jest korzystne zarówno z ekologicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. Mniejsza ilość odpadów oznacza niższe koszty utylizacji, a także mniejszy wpływ na środowisko.

Drewno konstrukcyjne, jako materiał naturalny i odnawialny, posiada dodatkowo wiele zalet środowiskowych. Jest to materiał biodegradowalny i neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań budowlanych.

W związku z tym, prefabrykowane konstrukcje drewniane stanowią atrakcyjną opcję dla nowoczesnego budownictwa, łącząc w sobie efektywność produkcyjną, wysoką jakość, krótszy czas realizacji, ekologiczne korzyści oraz estetyczny wygląd.

Od projektu do produktu

Proces projektowania elementów konstrukcji wykonujemy w nowoczesnych programach. Inżynierowie przeprowadzają obliczenia statyczne, których wynikiem jest projekt konstrukcyjny, który realizuje zakład produkcyjny. Wspomniany efekt pracy w formie projektu oraz plików 3d pozwala zobrazować zamierzenia inwestora i przyjęte rozwiązania. Dzięki tej technologii, każdy projekt staje się unikatowy i dostosowany do indywidualnych wymagań inwestora. Prefabrykacja opiera się na dokładnym odwzorowaniu projektu w realnych produktach, które powstają w zakładzie produkcyjnym. Każdy element jest wytwarzany z precyzją, uwzględniając nie tylko wymiary i kształty, ale także właściwości materiałowe drewna, zapewniając optymalną wytrzymałość i trwałość finalnego produktu.

Ważnym aspektem prefabrykacji jest również efektywność ekonomiczna. Przygotowanie wszystkich komponentów w fabryce pozwala na zoptymalizowanie procesu produkcyjnego, redukując koszty i czas potrzebny na realizację projektu. Dzięki temu klient otrzymuje produkt wysokiej jakości, który jest zarówno kosztowo efektywny, jak i estetycznie zadowalający.Prefabrykat jest odpowiedzią na potrzeby klienta, uwzględniający również aspekt ekonomiczny. O nas – Burkietowicz

Szybko i precyzyjnie

Wykwalifikowana kadra, piły CNC oraz zakładowa kontrola produkcji w firmach, które wykonują konstrukcje drewniane gwarantują, że uzyskane prefabrykaty charakteryzują się precyzją wymiarową. Dzięki temu czas montażu jest zdecydowanie krótszy.

Zalety prefabrykatów – ekologiczne i efektywne rozwiązania w budownictwie

Prefabrykowane konstrukcje drewniane wyróżniają się na tle tradycyjnych metod budowlanych szeregiem zalet, które czynią je coraz bardziej popularnym wyborem wśród inwestorów i architektów. Producenci tych konstrukcji, tacy jak Grupa Burkietowicz, stosują wysokiej jakości drewno konstrukcyjne, spełniające rygorystyczne normy. Drewno o klasie wytrzymałości minimum C24 i wilgotności nie przekraczającej 18% zapewnia optymalną stabilność i trwałość gotowych elementów. Ta jakość materiału jest potwierdzana przez odpowiednią deklarację właściwości użytkowych, która dostarczana jest inwestorowi wraz z dokumentacją projektową, zgodnie z przepisami UE (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku).

Ekologiczny charakter prefabrykatów wynika z użycia drewna, surowca odnawialnego i biodegradowalnego. Drewniane prefabrykaty mają również mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z tradycyjnymi materiałami budowlanymi, takimi jak beton czy stal. Wpływa to nie tylko na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, ale także na ogólną ekobilans budynku.

Dodatkowo, prefabrykaty drewniane są estetycznie atrakcyjne i oferują szerokie możliwości w zakresie projektowania architektonicznego. Dzięki precyzyjnej produkcji w fabryce, możliwe jest tworzenie skomplikowanych konstrukcji, które w tradycyjnym budownictwie byłyby trudne do wykonania lub znacznie droższe.

Innym istotnym aspektem jest szybkość realizacji projektów budowlanych. Ponieważ wszystkie elementy konstrukcji są wytwarzane i przygotowywane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, montaż na placu budowy odbywa się sprawnie i zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod budowlanych. To przekłada się na skrócenie czasu budowy i możliwość szybszego rozpoczęcia użytkowania obiektu.

Prefabrykowane konstrukcje drewniane to przyszłość zrównoważonego budownictwa. Są one odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne, efektywne i estetycznie zaawansowane rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Grupy Burkietowicz, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór produktów spełniających najwyższe standardy jakości i ekologii między innymi: gotowe ściany szkieletowe, prefabrykowane wiązary dachowe czy też więźbe prefabrykowaną.