Skip to content Skip to footer

Poznaj sposób naszej pracy

Współpraca z klientami to proces, w którym klienci: biura architektoniczne, firmy budowalne, cieśle i montażyści są dla nas PARTNERAMI. Kompleksowy, w pełni profesjonalny pakiet usług obejmuje kilka etapów, które odpowiadają na różne potrzeby z zakresu prefabrykowanego budownictwa jedno- i wielorodzinnego, przemysłowego i rolniczego.

Zobacz, jak możemy Ci pomóc?

od pierwszego
do ostatniego kroku

Wsparcie/doradztwo

Wiemy, że proces realizacji inwestycji może być trudny i skomplikowany, dlatego ogromny nacisk kładziemy na dobrą, owocną współpracę, która rozpoczyna się w momencie, w którym klient decyduje się zaufać właśnie nam.

Od pierwszego do ostatniego kroku towarzyszyć mu będzie opiekun z naszego Biura Obsługi Partnera. To osoba odpowiedzialna za to, aby współpraca przebiegała sprawnie i terminowo. Opiekun zapewnia wsparcie i fachowe doradztwo techniczno-handlowe oraz pomaga w wyborze najlepszych rozwiązań klientom biznesowym, deweloperom, jak również indywidualnym inwestorom.

 

projektowanie

Jednym z filarów, na których jako Grupa Burkietowicz opieramy swój status lidera,  jest dział projektowy – zespół wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów, którzy podejmują się realizacji nawet najbardziej nietypowych zleceń. Niezależnie od stopnia skomplikowania konstrukcji drewnianej, wiedza, zaangażowanie i zdobyte kompetencje pozwalają naszym inżynierom na poszukiwanie rozwiązań odpowiadających na potrzeby partnerów. To właśnie dzięki nim zdobywamy zaufanie klientów, którzy powierzają nam kolejne realizacje.

Jak wygląda praca działu projektowego? W pierwszym etapie sporządzamy projekty techniczne i rysunki warsztatowe. Nieocenione wsparcie płynie w tym zakresie ze strony nowoczesnych technologii:  oprogramowania komputerowego Pamir (dostarczane przez koncern Mitek), które wykorzystujemy do projektowania wiązarów oraz programu Dietrich’s 3D, stworzonego na potrzeby projektowania konstrukcji ciesielskich i szkieletowych.

Jednym z naszych głównych zadań jest profesjonalne doradztwo i wsparcie w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań dla klienta. Stworzona na tej podstawie dokumentacja obliczeniowa i rysunkowa oraz pliki 3D trafiają do klientów w wersji cyfrowej. Podpisany przez konstruktora z odpowiednimi uprawnieniami projekt techniczny trafia na budowę wraz z wyprodukowaną konstrukcją drewnianą. Jest on podstawą do wykonania profesjonalnego i sprawnego montażu.

Dbamy o wysoką jakość naszych projektów, które odpowiadają na potrzeby inwestora, a jednocześnie wpisują się w wartości reprezentowane przez Grupę Burkietowicz: rozwój, eksperckość i partnerstwo. Specjalistyczne narzędzia połączone z wiedzą i kompetencjami, pozwalają na projektowanie konstrukcji „szytych na miarę”, które perfekcyjnie odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa drewnianego.

projektowanie

PROJEKTOWANIE
„SZYTE NA MIARĘ”

produkcja

znamy się na drewnie
i jego obróbce

produkcja

Technologia w służbie budownictwa prefabrykowanego.

Szybkość, precyzja, mniejsze koszty – to zaledwie kilka przykładów korzyści, jakie płyną z prefabrykacji, czyli wytwarzania gotowych elementów poza miejscem budowy. Prefabrykaty nie wymagają dodatkowej obróbki – są gotowym produktem, który jak klocki składa się w kompletną całość na miejscu docelowym.

Jak powstają nasze prefabrykaty? Cały proces produkcyjny jest w pełni zmechanizowany. Grupa Burkietowicz posiada jedną z najnowocześniejszych w Polsce linii do przetarcia drewna okrągłego, o wydajności do 55 000m3 rocznie w jednozmianowym systemie pracy, w którym pracuje zaawansowana linia technologiczna DWK renomowanej, niemieckiej firmy EWD. Każda kłoda może być przecierana według indywidualnego rozkroju, zgodnie z listą cięć, bądź optymalizowana na bieżąco pod względem największej wydajności materiałowej w zakresie danych rozkrojów.  Materiał główny ostrokrawężne deski, bale, krawędziaki i belki po przetarciu są pakietowane. Tarcica boczna trafia do automatycznej obrzynarki, dalej do sortowania i pakietowania. Ponad 70% produkcji tartaku trafia do nowoczesnych, sterowanych komputerowo suszarni komorowych.  Deski i bale wysuszone do odpowiedniej wilgotności są głównie wykorzystywane jako półfabrykat do produkcji tarcicy konstrukcyjnej, która sortowana jest metodą maszynową na certyfikowanej linii sortowniczej. Nasz park maszynowy obejmuje też obrabiarki sterowane numerycznie (CNC) marki Hundegger: piłę szybkotnącą SpeedCut SC3 oraz centrum ciesielskie K2i. Nowoczesne maszyny sprawiają, że proces produkcyjny jest całkowicie automatyczny, precyzyjny i w pełni powtarzalny. Wyeliminowanie ryzyka pomyłek, maksymalne usprawnienie obróbki prefabrykatów, a także fachowa kadra obsługująca maszyny gwarantuje dużą różnorodność oferowanych usług i pozwala elastycznie reagować na potrzeby klientów.

W naszym przedsiębiorstwie prowadzona jest Zakładowa Kontrola Produkcji w oparciu o normy EN 14081-1+A1 (produkcja tarcicy konstrukcyjnej), PEN 15497:2014 (drewno konstrukcyjne lite łączone na złącza klinowe), EN 14080:2013 (drewno lite klejone warstwowo), EN 14080:2013 (drewno klejone warstwowo)  oraz PN-EN 14250:2011 (produkcja wiązarów). Gotowy wyrób jest sygnowany znakiem CE, dopuszczającym go do obrotu na terenie Polski i w krajach Unii Europejskiej.

transport

Wiemy, że czas to pieniądz – i dotyczy to również naszych klientów. Dział logistyki dokłada wszelki starań, aby proces realizacji inwestycji – transport, a potem montaż – odbyły się w ustalonym, dogodnym dla dla wszystkich zainteresowanych stron terminie.   

Nasi klienci nie muszą się więc martwić o transport prefabrykatów na plac budowy – mogą wykorzystać zaoszczędzony czas na organizowanie kolejnych etapów realizacji inwestycji.

transport

czas to pieniądZ

montaz

szybko, ekonomicznie
i bezpiecznie

montaż

Szybko, ekonomicznie i bezpiecznie – nasze wyspecjalizowane ekipy wykonują montaż na terenie całego kraju. Podstawą do realizacji prac z zachowaniem zasad sztuki budowlanej jest dokumentacja montażowa, przekazana przez dział projektowy.

Przykładamy duża wagę do precyzyjnego harmonogramowania prac i wsparcia w tym zakresie naszych partnerów. Efektywność, skuteczność i spełnienie oczekiwań klienta/inwestora to dla nas kluczowe sprawy. 

 

potrzebujesz więcej informacji?

sprawdź nasz poradnik